Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Zombitetkó és horror a tévében

Van, aki a borzongást szereti, mások a tetoválásokat. Zombie Boy mindkettőt, de azt nem, ha a testére varrt mintát illetéktelenül használják horror sorozatok készítői.

Balra Zombie Boy és jobbra a film szereplője (Kép forrása: THR)

0 Tovább

Nem túl intenzív a hamis tetováló festék színe

Azt megszoktuk már, hogy az olyan hétköznapi fogyasztási cikkeket, mint a ruhák, cipők, kozmetikumok vagy elektronikai termékek, rendre hamisítják. Időről időre felbukkannak azonban szélsőséges példák, amik kapcsán csak annyit tudunk mondani: még ezt is?!

Balra az eredeti Aquamarine árnyalat, jobbra a hamisítvány 

Mai anyagunkban egy videót mutatunk nektek, amelyben az eredeti gyártó a hamis és eredeti tetováló festékek (!) közötti különbözőségre hívja fel a figyelmet. A festékek hamisítása meglehetősen aggasztó, végtére is a vegyi anyagot a bőrünk alá juttatják be a kért minta alapján, így nagyon nem mindegy, hogy annak összetevői ellenőrzöttek-e, és megfelelnek-e a minőségi/egészségügyi követelményeknek.

Az Intenze festékgyártó a lenti videóban néhány alapvető különbséget mutat meg, hogy a tetováló mestereknek segítsen azonosítani a hamisítványokat. A javasolt ellenőrzések között szerepel a gyártási hely ellenőrzése (ezt a festéket kizárólag az USA-ban gyártják), a csomagolás ellenőrzése (nem használnak zsugorfóliát), a kupakok ellenőrzése (az eredetié átlátszó) és a lezáró fólia ellenőrzése (az eredeti fóliázott, nem dugózott).

A hamis és eredeti festékek talán leghangsúlyosabb eltérése a színben és az állagban mutatkozik meg. Még az avatatlan szem számára is egyértelmű, hogy az azonos fantázianevű hamis és eredeti festékek színe látványosan eltér. Emellett pedig egy pár csepp kiöntése mellett látszik, hogy a hamisítvány nagyon vizes, könnyen folyik, az eredeti sokkal sűrűbb és ragadósabb.

0 Tovább

Óvatosan! Ez egy Lewis Vuitton!

Ismét jogsértési vádak ellen kell védekezzenek a Másnaposok 2 készítői. A gyártó stúdiót ezúttal a Louis Vuitton divatcég perelte be a film egyik jelenetében látható hamis táska miatt. A francia divatcég szerint a képsor megtéveszti a fogyasztókat, akik tévesen hihetik, hogy a luxus márka egy termékét hordja az egyik főszereplő. A Louis Vuitton a jelenet törlését, ennek elmaradása esetén pedig nagy összegű kártérítést követel.

A szóban forgó jelenetben (lásd lenti videó) a Zach Galifianakis alakította karakter egy LVM márkajelzésű táskát cipel, amikor az Ed Helms alakította Stu óvatlanul adja át neki, Alan rászól: "Óvatosan! Ez egy Lewis Vuitton!"

A féktelen thaiföldi lánybúcsúról szóló vígjátékot gyártó Warner a napokban tartott bírósági meghallgatáson az Egyesült Államok alkotmányának véleménynyilvánítás szabadságára vonatkozó passzusára hivatkozva védekezett. Állásfoglalásuk szerint a filmkészítőknek a szabadságukban áll, hogy védett márkákat szerepeltessenek munkáikban anélkül, hogy ehhez a jogtulajdonos jóváhagyását kérnék. A Warner jelezte, a francia divatcégnek inkább a filmben látott hamis táska gyártóit kellene beperelnie jogsértés miatt, nem pedig a filmeseket. (A Guardian értesülése szerint az LV ezt már megtette.)

A stúdió emellett egy 1989-es perre hivatkozott precedensként, amelyet Ginger Rogers kezdeményezett a Ginger és Fred című film miatt. Rogers szerint a film címe azt sugallja, mintha az alkotás róla és Fred Astair-ről szólna, miközben két olasz komikus a történet főhőse, akik a két hollywoodi legendát utánozzák. A bíróság elutasította Rogers keresetét arra hivatkozva, hogy a produkció nem félrevezető, és nem kereskedelmi célzatú üzenetet hordoz (commercial speech), hanem a művészi kifejezés (artistic expression) egy formája.

Stu vs. Tyson

A Másnaposok 2 esetében nem először merül fel a szellemitulajdon-jog megsértésének gyanúja. A film bemutatásakor Victor Whitmill tetováló mester perelte be a gyártókat arra hivatkozva, hogy az engedélye nélkül jelenítik meg a filmben azt a tetoválást, amelyet Myke Tyson arcára készített. A stúdió ígéretet tett arra, hogy a DVD kiadásban digitálisan módosítják a tetkó mintáját, ám erre végül a felek megegyezésének köszönhetően nem került sor. (Azt nem tudni, mekkora összegű jogdíjat fizetett a Warner Whitmill-nek.)

(Via: THR, Guardian, TMZ)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek