Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Így ünnepli Kína a szellemi tulajdon világnapját

Több bejegyzésünkben is írtunk már róla, április 26-án a szellemi tulajdon ellőtt tiszteleg a világ. A mai jeles dátumról Kína is megemlékezett, és a világnap alkalmából 26 millió darab kalózterméket semmisített meg. A nagy szabású akcióval az ázsiai ország jogvédelmi elkötelezettségét hirdette. Összesen 31 tartományban lefoglalt kalózlemez és illegális kiadvány került az úthengerek alá. Így:

0 Tovább

Szellemi tulajdon világnapja online

Korábbi bejegyzésünkben már írtunk róla, hogy a Szellemi Tulajdon Világszervezete (WIPO) április 26-át, azaz a szellemi tulajdon világnapját idén "A jövő tervezése" szlogennel ünnepli. A mai nappal hivatalosan is elindult az eseményhez kapcsolódó Facebook oldal.

A lap jelenlegi állapota szerint az érdeklődők kapnak egy rövid tájékoztatást arról mi is a dizájn, és miért kell védeni a tervezők munkáit, elolvashatjuk Francis Gurry, a WIPO főigazgatójának üzenetét, és a helyi szintű események szervezéséhez is kapunk egy kis segédanyagot.

A magunk részéről követni fogjuk, és kíváncsian várjuk, hogy milyen bejegyzésekkel fogják megtölteni a felületet a szellemi tulajdon védelmezői.

0 Tovább

A jövő tervezése

Április 26-án van a szellemi tulajdon világnapja. Bizony ilyen is van, bár itthon egyelőre nem sokat hallani róla. A Szellemi Tulajdon Világszervezete (WIPO) az idei év eseményeit a "A jövő tervezése" szlogen jegyében szervezi majd, amelyhez már elérhető az elképzelést megjelenítő poszter is. Nekünk tetszik. Íme:

A szellemi tulajdon világnapját 2001 óta "ünnepeljük". A dátum a WIPO-t létrehozó megállapodás hatályba lépésének állít emléket. A nap minden évben kap egy szlogent is, amely utal a szellemi tulajdon fontosságára. Tavaly az innováció összekötő erejére fókuszáltak, míg 2009-ben a környezetvédelmi innováció, 2007-ben a kreativitás ösztönzése kapott nagyobb hangsúlyt.

0 Tovább

1,7 trillió dolláros kárt okozhatnak a hamisítók a világnak

A Nemzetközi Kereskedelmi Kamara (ICC) becslése szerint a hamisítással, kalózkodással a társadalomnak és a gazdaságnak okozott kár 2015-re elérheti az 1,7 trillió dollárt. A szervezet szerint a hamisítás volumene ekkora 2,5 millió munkahely biztonságát veszélyezteti majd.

Hamisítványok a HENT kiállításán

A tanulmány szerint jelenleg mintegy 775 milliárd dollárra becsülhető a szellemi tulajdonjogot (IPR) sértő visszaélések által okozott társadalmi, gazdasági kár. Ebbe az összegben beleértendők az elmaradt állami adóbevételek és a jogérvényesítésre és fogyasztóvédelemre fordított költségek is.

A szakértők szerint ez az érték négy év alatt, 2015-re több mint duplájára nő, és eléri az 1,7 trillió dollárt. A növekedés a hamisítás és kalózkodás gyorsuló ütemének, az internet és a mobiltechnológiák terjedésének köszönhetően következik be.

A becslés (mivel a hamisítás illegális tevékenység, 100 százalékig pontos adat nem adható!) szerint a hamisítványok nemzetközi kereskedelme négy év múlva 960 milliárd dolláros forgalmat érhet el, a belföldi gyártás és fogyasztás 370 és 570 milliárd dollár között fog mozogni, a digitális kalózkodás pedig 240 milliárd dolláros kárt fog okozni.

A kutatási jelentést az ICC számára a Frontier Economics állította össze. Szerintük adataik egyértelműen mutatják, hogy a hamisítás milyen rendkívüli mértékű negatív hatást gyakorol a globális gazdaságra: fontos társadalmi problémák kezelésétől von el állami pénzeket, nagyobb terheket ró az adófizetőkre, gyengíti a munkaerőpiac kapacitását, és veszélyes termékek használatának teszi ki a fogyasztókat.

0 Tovább
123
»

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek