Legtöbbünk, ha összetalálkozik egy üveg rossz borral, egyszerűen beleöntjük a lefolyóba némi szitkozódás közepette. Tudatosabb fogyasztók még talán a vétel helyére is ellátogatnak, hogy panaszt tegyenek az eset miatt. Nem így járt el azonban William Koch, amerikai energiamogul, miután a kétezres évek közepén szert tett néhány palack hamis régiségnek számító borra. Csalódottsága egészen a bíróságig vitte.

Koch egészen pontosan 2005-ben vásárolt meg 24 palack, egyenként 30 000 dollárba kerülő állítólag 1865-ből származó francia bort, amiről később kiderült, egyszerű hamisítvány. A kálvária tehát már több mint hét éve húzódik, az eset aktualitását mégis az adja, hogy a napokban kezdték meg az ügy bírósági tárgyalását. Érdekesség továbbá, hogy az alperes, Eric Greenberg sem nevezhető kispályásnak, ugyanis maga is többszörös milliomos, őt azzal vádolják, hogy az eladás pillanatában már tudomása volt arról, hogy a bor nem eredeti.

A védelem ugyan vitatja az ügy részleteit, de maguk is elismerik, hogy a borhamisítás elég nagy gondot jelent Amerikában. Sőt, állítják, a hamisítványok olyannyira elterjedtnek számítanak, hogy óvatos becslések szerint is minden egyes értékesebb gyűjtemény tartalmaz legalább egy üveg hamis eredetű bort.

Éppen emiatt, a borágazat megtisztítása végett tartja olyan fontosnak a pert a multimilliomos William Koch is, mással ugyanis nem magyarázható az a megszállottsága, amit az üggyel kapcsolatban képvisel. Már több megegyezési kísérletet is visszautasított, sőt egyes becslések szerint az elmúlt hét év alatt nem kevesebb, mint 10 millió dollárt költött el az ügyre.

Sok hűhó semmiért? Nem mondanánk, a hamisítványok ellen ugyanis csak széleskörű összefogással vehető fel a harc, és ha nem is ilyen rendhagyó eszközökkel, de nektek is azt tanácsoljuk, hogy lépjetek akcióba, ha hamisítványokkal találkoztok!

(Via: securingindustry.com)